„Mitnija“ tapo JAV kariuomenės statybos partnere Lietuvoje ir Latvijoje

„Mitnija“, viena didžiausių statybos kompanijų Lietuvoje, laimėjo daugiau nei 12 mln. eurų vertės projektavimo ir statybos užsakymą Lietuvos ir Latvijos karinių oro pajėgų bazių infrastruktūrai renovuoti ir modernizuoti. Projektų užsakovas – The United States Army Corps of Engineers, Jungtinių Amerikos Valstijų Gynybos departamentui pavaldus JAV kariuomenės padalinys, atsakingas už karinių ir civilinių objektų projektavimo ir statybos valdymą. 

Latvijos Lielvardės kariniame oro uoste „Mitnija“ suprojektuos ir pastatys lėktuvų atsarginių detalių sandėlį, gaisrinę ir papildomas patalpas, pavojingų krovinių aikštelę, taip pat atliks kitus darbus. Bendra projektavimo ir statybos užsakymų Latvijos Lielvardės oro uoste vertė siekia daugiau nei 5,3 mln. eurų. 

Lietuvos karinių oro pajėgų bazėje Šiauliuose „Mitnija“ projektuos ir išplės naikintuvų stovėjimo aikštelę – 14 zonų su specialiais „JetBlast“ deflektoriais ir inžinerinėmis sistemomis, taip pat specialią 2 800 kv. m logistikos aikštę. Naujų „Mitnijai“ patikėtų užsakymų Šiauliuose vertė siekia daigiau nei 6,7 mln. eurų. Projektavimo darbus „Mitnija“ pradės nedelsiant, visi užsakymo projektavimo ir statybos darbai bus baigti per 540 dienų. 

„Mitnijos“ generalinis direktorius Julius Gendvilis teigia, kad šis JAV kariuomenės užsakymas yra sėkmingo „Mitnijos“ darbo Lietuvos karinių oro pajėgų bazėje Šiauliuose rezultatas. „Džiaugiuosi, kad šių metų pradžioje prasidėjusi mūsų partnerystė su NATO perkančiąja organizacija NSPA dėl Lietuvos karinių oro pajėgų bazės Šiauliuose infrastruktūros modernizavimo peraugo į partnerystę ir su kitu užsakovu – JAV kariuomenės padaliniu – The United States Army Corps of Engineers. Didžiuojuosi savo komanda – mes įrodėme savo profesionalumą, atitikome griežtus ir sudėtingus JAV kariuomenės kriterijus bei reikalavimus. Mums didelė garbė ir toliau aktyviai dalyvauti Lietuvos sąjungininkų darbuose stiprinant mūsų šalies saugumą.“ 

„Mitnija“ šiuo metu įgyvendina NATO perkančiosios organizacijos NSPA užsakymus dėl Lietuvos karinių oro pajėgų bazės Šiauliuose infrastruktūros modernizavimo už daugiau nei 8,2 mln. eurų; stato 12 000 kv. m biurų pastatą ir prekybos centrą savo nuolatiniam klientui „Maxima LT“; 22 000 kv. m. biurų pastatą nekilnojamojo turto plėtros bendrovei „M.M.M. projektai“; baigia statyti du naujus 25 000 kv. m biurų pastatus „Technopolis Ozas“ biurų miestelyje Vilniuje; 13 000 kv. m cementinių dailylenčių gamyklą kompanijai „Eternit Baltic“, įgyvendina savo pirmąjį projektą Jungtinėje Karalystėje, taip pat kitus projektus. 2016 m. spalio pradžioje užsakymų portfelyje „Mitnija“ yra sukaupusi užsakymų už daugiau nei 100 mln. eurų.

 Apie „Mitniją“

„Mitnija“ yra viena didžiausių statybos kompanijų Lietuvoje. 2015 m. bendrovės apyvarta siekė 63,1 mln. eurų, joje dirba daugiau nei 330 darbuotojų. „Mitnija“ stato komercinės, gyvenamosios ir gamybinės paskirties projektus, taip pat ypatingą dėmesį skiria geležinkelių bei kitų infrastruktūros objektų statybai. „Mitnija“ sertifikuota ir dirba pagal tarptautinius ISO 9001 kokybės ir 14001 aplinkos apsaugos vadybos standartus. Šiais metais bendrovė pradėjo veiklą ir Jungtinėje Karalystėje.