LNK televizijai – specialus apdovanojimas už socialinius projektus

Vilniaus Rotušėje įvyko tradicinis Lietuvos radijo ir televizijos komisijos „Pragiedrulių" premijų įteikimas. Šiemet LNK televizija gavo specialų prizą už televizijos vykdytus socialinius projektus, o LNK grupės kanalo „Info TV“ laida „Alchemija“ pripažinta geriausia kultūros laida.

LNK apdovanota už sėkmingai 2015 metais vystytus socialinius projektus su „Maisto banku“, „Gelbėkit vaikus“ ir „Mamų unija“. LNK televizija yra nuolatinė „Maisto banko“ rėmėja, televizija yra pelniusi apdovanojimą iš „Maisto banko“ už nuolatinį šio labdaros projekto viešinimą. LNK televizijos laidų vedėjai nuolat dalyvauja „Maisto banko“ akcijose ir kviečia aukoti skurstantiems ir alkstantiems. 2015 lapkričio 21-ąją įvyko ketvirtoji „Maisto banko“ ir LNK televizijos labdaros akcija „Pasidalink“. Jos metu surinkta per 183 tūkst. eurų - šios lėšos skirtos nepasiturinčių maitinimui organizuoti. „Skaičiuojant sena valiuta, tai daugiau nei pusė milijono litų – tiek daug surinkti renginio metu dar nėra pavykę“, -  pabrėžė labdaros fondo „Maisto bankas“ vadovė Deimantė Žebrauskaitė. Iš viso kartu su LNK „Maisto bankui“ surinkta 677 tūkst. eurų.

2012 metais organizacija „Gelbėkit vaikus“ pradėjo vykdyti paramos akciją-projektą „Už vaikystę“. Šia akcija siekiama labiausiai pažeidžiamiems Lietuvos vaikams ir šeimoms suteikti papildomos pagalbos. Projektą „Už vaikystę“ kasmet vainikuoja kartu su LNK televizija organizuojamas paramos koncertas.  Iš viso per penkis koncertus surinkta 650 tūkst. eurų. 2015 m. kovo  20-ąją vykusiame koncerte suaukota 140 tūkst. eurų.

LNK yra paramos ir labdaros fondo „Mamų unija“ partnerė. Fondo tikslas – padėti vėžiu sergantiems vaikams ir juos auginančioms šeimoms, pildyti sergančių vaikų svajones, padėti tėvams gauti kvalifikuotą psichologo pagalbą, sužinoti būtiną informaciją apie gydymą, reabilitaciją. LNK nuolat viešina „Mamų unijos“ akcijas, kurių metų renkamos aukos onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams.

Lietuvos radijo ir televizijos komisijos „Pragiedrulių" konkurse „Info TV“ kanalo laida „Alchemija. Švietimo amžius“ pripažinta geriausia kultūros laida. Tai jau antras „Pragiedrulių“  apdovanojimas „Alchemijai“, kuri per TV1 ir „Info TV“ kanalus rodoma penkerius metus. „Švietimo amžiaus" ciklo partneris - Vytauto Didžiojo Universitetas, laidos vedėjas Rytis Zemkauskas yra šio universiteto docentas.

Be R. Zemkausko, laidą kuria režisierius Ričardas Rickevičius ir operatorius Gvidas Kovėra.  „Man atrodo, kad šis su metais augantis konkursas galėtų tapti tikrais plataus spektro TV ir radijo profesionalų apdovanojimais. Džiaugiuosi, kad pamažu tai vyksta. TV ir radijas yra ne tik serijinė produktų gamyba, bet kartu ir labai įdomi kūrybinė veikla. Apdovanojimai gali prisidėti prie kūrybiškumo skatinimo. Tokiu būdu TV žiūrovas ir radijo klausytojas turi šansų gauti gerokai įdomesnes laidas“, - sako Rytis Zemkauskas.